INOVACIJOS IR ŠVARIOS TECHNOLOGIJOS
„Peugeot“ stengiasi mažinti neigiamą įtaką aplinkai nuo pat automobilių dizaino iki jų naudojimo ciklo pabaigos. „Peugeot“ ne tik laikosi aplinkosaugos standartų, bet ir siekia sukurti tvarų mobilumą, todėl deda daug pastangų mažindami savo automobilių įtaką aplinkai.
SĄNAUDAS IR EMISIJĄ MAŽINANČIOS TECHNOLOGIJOS
„Peugeot“ ieško būdų optimizuoti transmisijos naudojamą benzininių ir dyzelinių variklių galią (įskaitant ir stabdymo ir užvedimo mechanizmus).
„Hybrid4“ technologija leidžia susieti HDi dyzelinius variklius su elektrine propulsija.
„Peugeot iOn“ - visiškai atnaujintas „Peugeot e-08“ ir „Peugeot e-2008“ yra visiškai elektriniai, todėl idealiai tinka atsakingam važinėjimui mieste.
EKOLOGIŠKOS MEDŽIAGOS
„Groupe PSA“ siekia tapti šios srities lyderiais, vidutiniškai kiekvienam automobiliui naudodami 30 proc. ekologiškų medžiagų (perdirbtų medžiagų, polimerų iš ekologiškų medžiagų ir kt.). Nereikia net sakyti, kad šios naujosios medžiagos atrenkamos vadovaujantis kokybės ir saugumo reikalavimais.
„Groupe PSA“ didžiulį dėmesį skiria ekologiškų medžiagų naudojimui polimeruose. Tai yra perdirbtas plastikas, natūralus pluoštas ar iš biologinių šaltinių gautos medžiagos (polimerai išgaunami iš atsinaujinančių šaltinių). Naudojant tokias medžiagas, galima sumažinti iškastinės kilmės plastiko naudojimą, tuo pačiu diversifikuojant plastiko perdirbimo kanalų veiklą.
DIZAINAS PAGAL TVARUMO PRINCIPUS
„Peugeot“ produktų vystyme taikoma perdirbimo strategija grindžiama dviem esminiais aspektais:
- dizainas pagal tvarumo principus,
- medžiagų ciklų vystymas ir įgyvendinimas automobilių gamyboje.
APLINKAI DRAUGIŠKAS DIZAINAS:
Jau kurį laiką „Peugeot“ naudoja perdirbtas medžiagas, kurios dar vadinamos perdirbtais produktais ir tokių medžiagų naudojimo mastai nuolat auga. Grupė ir toliau laikosi duotų pažadų kurti automobilius, naudodama 30 proc. perdirbtų ar iš biologinių šaltinių išgautų medžiagų. Techniniu požiūriu dedamos didžiulės pastangos nuolat didinti naudojamų perdirbtų medžiagų dalį.
Perdirbti produktai turi tenkinti tuos pačius techninius reikalavimus, kaip ir grynos medžiagos. Perdirbtoms medžiagoms teikiama pirmenybė, jei jos neiškelia detalės kainos. Kokybė niekada negali nukentėti. Mūsų perdirbimo specialistai labai stengiasi išsaugoti aukščiausio lygio funkcionalumą ir estetiką, užtikrinti mechaninį ir šiluminį patvarumą bei tenkinti eksploatacinius standartus.
Mūsų perdirbtos medžiagos yra tokios aukštos kokybės, kad jas dabar galima naudoti ne tik užslėptoms detalėms, bet ir matomose „Peugeot“ automobilių vietose.
ISO 14001 SERTIFIKATAS
Šiandien visos mūsų gamyklos yra sertifikuotos pagal ISO 14001 standartą. Šis standartas (sukurtas 1996 metais) reikalauja, kad gamyklose būtų įdiegtos procesų poveikio aplinkai stebėjimo, kontrolės ir vertinimo priemonės. Sertifikatas užtikrina, kad visi darbuotojai nuolat tobulėja, dalyvaudami aplinkosaugos mokymuose.
Aplinkosaugos valdymo srityje „Peugeot“ platintojų tinklas vadovaujasi trimis svarbiausiais kriterijais:
„STANDARD EXCHANGE“: AUKŠČIAUSIOS KOKYBĖS SPRENDIMAS
Norite pakeisti savojo „Peugeot“ automobilio dalį? Jei taip, galite padėti sumažinti jos poveikį aplinkai, pasirinkdami „Standard Exchange“ dalį. Šios daly perdirbtos taikant ypač griežtus atnaujinimo procesus, kuriems naudotos dalys surenkamos iš „Peugeot“ automobilių. Šioms dalims gamintojas suteikia tokią pačią garantiją, kaip ir naujoms dalims.
EKONOMIŠKAS IR EKOLOGIŠKAS SPRENDIMAS
Pratęskite „Peugeot“ amžių ir užtikrinkite jo puikią būklę ribotomis sąnaudomis, idealiai pritaikytomis jūsų automobilio amžiui.
Be to, jūs prisidėsite prie aplinkos išsaugojimo, automobilių atliekų sumažinimo ir jų perdirbimo.
Prieš keletą metų užsimezgė „Peugeot“ partnerystės santykiai su autorizuotomis išmontavimo įmonėmis, kurie surenka ir tvarko visų automobilių gamintojų pasibaigusios eksploatacijos automobilius aplinkai palankiausiomis sąlygomis ir pasiekdami 95 proc. regeneravimo rodiklį, pakartotinai panaudojant 85 proc. perdirbtų dalių bei medžiagų.
Artimiausią pasibaigusios eksploatacijos automobilių centrą galite rasti sekdami šią nuorodą: „Peugeot“ pasibaigusios eksploatacijos automobilių priėmimo partnerio konkrečioje šalyje paieška. (Bus pateiktas automobilių priėmimo partnerių konkrečioje šalyje sąrašas). Priklausomai nuo techninių galimybių, pateikite paieškos funkciją, pavyzdžiui, pagal pašto kodą, miestą arba pateikite pdf sąrašą.
Pristatymas
Paskutinis savininkas pristato pasibaigusios eksploatacijos automobilį vienam iš mūsų surinkimo partnerių. Patikrinęs automobilį, mūsų partneris išduos reikiamą sunaikinimo pažymą.
Paruošimas ir nukenksminimas
Visų pirma išimamas akumuliatorius ir neutralizuojamos oro pagalvės. Mūsų automobilių priėmimo partneris pašalina kurą ir kitus skysčius iš pasibaigusios eksploatacijos automobilių. Tokie skysčiai - tai variklio alyva, transmisijos skystis, stabdžių skystis, aušinimo skystis ir oro kondicionavimo sistemoje naudojami skysčiai.
Išmontavimas
Kitas etapas - tai komponentų ir sistemų išmontavimas jų pardavimui naudotų dalių rinkoje arba panaudojimui perdirbtų dalių gamyboje. Jei ekonomiškai apsimoka, perdirbimui išmontuojamos tokios medžiagos kaip plastikas ir stiklas.
Sandėliavimo erdvė
Pavojų aplinkai keliančios medžiagos surenkamos ir siunčiamos specializuotoms perdirbimo įmonėms, kurios jas perdirba arba eliminuoja.
Smulkintuvas
Paruošti elementai yra gabenami į smulkintuvą, kuris išardo pasibaigusios eksploatacijos automobilius į smulkias dalis ir išrūšiuoja jas į skirtingas frakcijas perdirbimui arba regeneravimui.
Susmulkintų atliekų technologija
Šios susmulkintos automobilių frakcijos yra apdorojamos taikant skirtingas technologijas (magnetinę, sūkurinių srovių, flotacijos), skirtas išgauti medžiagų frakcijas, kurias galima būtų panaudoti kaip antrines žaliavas.
Perdirbimas / regeneravimas / gabenimas į sąvartyną
Medžiagų frakcijos iš smulkintuvo bei gautos taikant susmulkintų atliekų technologijas gali būti perdirbamos (pavyzdžiui, pakeisti anglis aukštakrosnėse arba džiovinti kanalizacijos dumblą) arba regeneruotos cemento pramonėje. Šis procesas leidžia regeneruoti 95 proc. automobilio ir reikšmingai sumažina į sąvartynus patenkančių medžiagų kiekius.
Įgyvendindami pasibaigusios eksploatacijos automobilių grąžinimo procesą
Mes visuomet stengiamės tausoti aplinką, tačiau šiandien pasibaigusios eksploatacijos automobilių perdirbimas jau ne pasirinkimas, bet įstatymuose numatytas įsipareigojimas. Ši perdirbimo iniciatyva reikalauja gamintojų sumažinti automobilių gamybos procesuose bei pasibaigus automobilių eksploatacijai generuojamų atliekų kiekius.
Kai automobilio eksploatacijos laikas baigiasi, „Peugeot“ savininkai gali kreiptis į „Peugeot“ tinklo atstovus ir grąžinti automobilį. Ši paslauga yra nemokama, tačiau jai galioja tam tikros sąlygos (žiūrėti toliau).
Norime užtikrinti, kad jūsų pasibaigusios eksploatacijos automobilis bus perdirbtas aplinkai draugišku būdu. Todėl mes turime įsitikinti, kad visi automobilių priėmimo atstovai laikosi teisės aktų reikalavimų, galiojančių pasibaigusios eksploatacijos automobiliams. Visi mūsų automobilių priėmimo partnerius, įvežamų ir išvežamų medžiagų procesus ir dokumentus tikrins mūsų perdirbimo ekspertai.
Nemokamas pasibaigusios eksploatacijos „Peugeot“ automobilio grąžinimas įmanomas, jei:
Gražinkite pasibaigusios eksploatacijos automobilį mūsų priėmimo partneriams, kurie jums išduos sunaikinimo pažymą bei dokumentus, reikalingus automobilio išregistravimui. Tuomet galite būti tikri, kad jūsų senasis automobilis bus utilizuotas pačiu palankiausiu aplinkai būdu.
Raskite artimiausią „Peugeot“ automobilių priėmimo partnerį.