SKIP TO CONTENT
ŠEIMOS ISTORIJA

PEUGEOT ŠEIMOS ISTORIJA

 

PEUGEOT ŠEIMOS ISTORIJA

Prancūzijos pramonės flagmanas Peugeot yra vienas iš pagrindinių automobilių pramonės pionierių pasaulyje. Ženklo veikla ilgiau nei 2 amžius vystėsi įkvėpta aistros ir technologinių iššūkių.

 

 

1810

Šeimos grūdų malūno transformacija į metalurgijos gamyklą

Jean-Pierre ir Jean-Frédéric Peugeot suteikia savo veiklai įvairovės gamindami plienines juostas sujungimui, pjūklų geležtes ir laikrodžių spyruokles.

1891

3 tipo serijos pristatymas rinkai ir paleidimas į prekybą

Buvo pagamintas pirmas serijinis automobilis pasaulyje (64 egzemplioriai), 3 tipo motociklas važiuoja maršrutu Valentigney - Paryžius ir dalyvauja pirmosiose motociklų lenktynėse Paryžius – Brestas – Paryžius 2045 km. 1893-ųjų sausį 3 tipo Peugeot yra pirmas automobilis Italijoje.

1896

Tradicinių gaminių ir automobilių gamybos atskyrimas

Brolių Peugeot sūnūs tęsia tradicinių gaminių (dviračių, įrankių…) gamybą, o Armand Peugeot įkuria Peugeot automobilių akcinę bendrovę.

1897

1-os automobilių gamyklos Audincourt, Doubs pastatymas

Dirbtuvės apleidžiamos tam, kad būtų įkurtos pirmojoje, tik automobiliams skirtoje gamykloje Audincourt (25). 1898 m. Lilyje (59) pradeda veikti antra gamykla.

1905

Lion Peugeot automobilių pristatymas

Broliai Peugeot įsitraukė į Lion Peugeot markės automobilių gamybą, siūlydami įvairų Peugeot automobilių asortimentą, ir taip išvengdami konkurencijos.

1910

Gamybos konsolidavimas

Brolių Peugeot sūnų susijungimas su Armand Peugeot ir akcinės bendrovės Peugeot automobiliai ir dviračiai įkūrimas. Dabar visa gamyba buvo vienose rankose

1912

Sochaux gamyklos įkūrimas

1929-aisiais ji konsoliduos visą Peugeot automobilių gamybą ir taps didžiausiu pramonės objektu Prancūzijoje.

2012-aisiais ji švenčia savo 100 metų ir yra pati seniausia vis dar veikianti automobilių gamykla pasaulyje.

1965

PSA gimimas

„PSA“ (Peugeot akcinė bendrovė) įsteigta tam, kad sudarytų to paties vardo automobilių grupės holdingą, kuriam priklausytų visos Peugeot Grupės bendrovės.

„PSA Peugeot Citroën“ grupė sukuriama 1976-aisiais, susiliejus Citroën S.A. ir Peugeot S.A.

2016-aisiais „PSA Peugeot Citroën“ tampa „Groupe PSA“ ir tai simbolizuoja 3 stiprių automobilių markių, Peugeot, Citroën ir DS, dinamizmą, taip pat ir visų kitų Grupės veiklų, esamų ir būsimų, dinamiškumą.

1982

Aventure Peugeot sukūrimas

Pierre Peugeot sukuria „© L’Aventure Peugeot“, pagal 1901 m. asociacijos įstatymą, kurios tikslas yra išsaugoti Peugeot markių palikimą.

Nuo pat jo atidarymo 1988-aisiais, Aventure Peugeot muziejų Sochaux kasmet aplanko 50000 – 60000 lankytojų.

2015-aisiais Aventure Peugeot tampa Aventure Peugeot Citroën DS ir sujungia visų PSA grupės ženklų kolekcijas.

2010

Peugeot švenčia savo dviejų šimtų metų gimtadienį

Būdama vis dar veikianti automobilių pramonės pionierių gamyklų pasaulyje, Peugeot yra vienintelė, kurios dalis kapitalo vis dar priklauso steigėjų palikuonims, kurie vis dar dirba jos valdyboje.