SKIP TO CONTENT
DIZAINAS PAGAL TVARUMO PRINCIPUS

Peugeot automobilių darnus vystymasis ir švarios technologijos

DIZAINAS PAGAL TVARUMO PRINCIPUS

DIZAINAS

 

INOVACIJOS IR ŠVARIOS TECHNOLOGIJOS

„Peugeot“ stengiasi mažinti neigiamą įtaką aplinkai nuo pat automobilių dizaino iki jų naudojimo ciklo pabaigos. „Peugeot“ ne tik laikosi aplinkosaugos standartų, bet ir siekia sukurti tvarų mobilumą, todėl deda daug pastangų mažindami savo automobilių įtaką aplinkai.

 

SĄNAUDAS IR EMISIJĄ MAŽINANČIOS TECHNOLOGIJOS

„Peugeot“ ieško būdų optimizuoti transmisijos naudojamą benzininių ir dyzelinių variklių galią (įskaitant ir stabdymo ir užvedimo mechanizmus).
„Hybrid“ technologija leidžia susieti HDi dyzelinius variklius su elektrine propulsija.
„Peugeot e-208“ ir „Peugeot e-2008“ yra visiškai elektriniai, todėl idealiai tinka atsakingam važinėjimui mieste.

 

EKOLOGIŠKOS MEDŽIAGOS

„Stellantis Auto SAS“ siekia tapti šios srities lyderiais, vidutiniškai kiekvienam automobiliui naudodami 30 proc. ekologiškų medžiagų (perdirbtų medžiagų, polimerų iš ekologiškų medžiagų ir kt.). Nereikia net sakyti, kad šios naujosios medžiagos atrenkamos vadovaujantis kokybės ir saugumo reikalavimais.
„Stellantis Auto SAS“ didžiulį dėmesį skiria ekologiškų medžiagų naudojimui polimeruose. Tai yra perdirbtas plastikas, natūralus pluoštas ar iš biologinių šaltinių gautos medžiagos (polimerai išgaunami iš atsinaujinančių šaltinių). Naudojant tokias medžiagas, galima sumažinti iškastinės kilmės plastiko naudojimą, tuo pačiu diversifikuojant plastiko perdirbimo kanalų veiklą.

 

Aplinkai draugiškas dizainas

DIZAINAS PAGAL TVARUMO PRINCIPUS

„Peugeot“ produktų vystyme taikoma perdirbimo strategija grindžiama dviem esminiais aspektais:

 • dizainas pagal tvarumo principus,
 • medžiagų ciklų vystymas ir įgyvendinimas automobilių gamyboje. 

 

INTEGRUOTA ATSAKOMYBĖ UŽ PRODUKTĄ :

 

Vystymas:

 • gyvavimo ciklų vertinimas
 • į tvarumą orientuotas medžiagų pasirinkimas

 

Gamyba:

 • perdirbtų medžiagų naudojimas

 

Naudojimas:

 • Platintojų tinklo sugeneruotų atliekų valdymas
 • Atsarginės dalys

 

Regeneravimas:

 • automobilių regeneravimas
 • nukenksminimas ir paruošimas
 • ES ELV direktyva

 

Siekiant užtikrinti, kad visi „Peugeot“ produktai atitiktų mūsų perdirbimo tikslus, „Peugeot“ dizaineriai privalo laikytis rekomendacijų dėl tinkamumo perdirbimui ir regeneravimui.
Procesas padeda inžinieriams įvertinti dalių, komponentų ir kitų elementų perdirbimo paprastumą automobilio naudojimo ciklo pabaigoje.

APLINKAI DRAUGIŠKAS DIZAINAS:

 
 
 • Į tvarumą orientuotas medžiagų atrinkimas
 • Nukenksminimas
 • Paruošimas

 

Jau kurį laiką „Peugeot“ naudoja perdirbtas medžiagas, kurios dar vadinamos perdirbtais produktais ir tokių medžiagų naudojimo mastai nuolat auga. Grupė ir toliau laikosi duotų pažadų kurti automobilius, naudodama 30 proc. perdirbtų ar iš biologinių šaltinių išgautų medžiagų. Techniniu požiūriu dedamos didžiulės pastangos nuolat didinti naudojamų perdirbtų medžiagų dalį.

 

Perdirbti produktai turi tenkinti tuos pačius techninius reikalavimus, kaip ir grynos medžiagos. Perdirbtoms medžiagoms teikiama pirmenybė, jei jos neiškelia detalės kainos. Kokybė niekada negali nukentėti. Mūsų perdirbimo specialistai labai stengiasi išsaugoti aukščiausio lygio funkcionalumą ir estetiką, užtikrinti mechaninį ir šiluminį patvarumą bei tenkinti eksploatacinius standartus.

Mūsų perdirbtos medžiagos yra tokios aukštos kokybės, kad jas dabar galima naudoti ne tik užslėptoms detalėms, bet ir matomose „Peugeot“ automobilių vietose.

 

GAMYBA

ISO 14001 SERTIFIKATAS

Šiandien visos mūsų gamyklos yra sertifikuotos pagal ISO 14001 standartą. Šis standartas (sukurtas 1996 metais) reikalauja, kad gamyklose būtų įdiegtos procesų poveikio aplinkai stebėjimo, kontrolės ir vertinimo priemonės. Sertifikatas užtikrina, kad visi darbuotojai nuolat tobulėja, dalyvaudami aplinkosaugos mokymuose.

 

„PEUGEOT“ PLATINTOJŲ TINKLO SUGENERUOJAMŲ ATLIEKŲ VALDYMAS

Aplinkosaugos valdymo srityje „Peugeot“ platintojų tinklas vadovaujasi trimis svarbiausiais kriterijais:

 

 • Mūsų automobilių aptarnavimo dirbtuvių tinklo veikloje sugeneruotų automobilių atliekų rūšiavimas ir surinkimas pasitelkiant patvirtintas organizacijas;
 • Tinklo atitikimas nacionalinių ir Europos teisės aktų reikalavimams;
 • Visiškas automobilių atliekų atsekamumas iki jų perdirbimo.
 • Aptarnavimo ir remonto veikloje sugeneruotų automobilių atliekų rūšiavimas ir surinkimas organizuojamas pagal prekės ženklo įtvirtintus pasibaigusio eksploatacijos laikotarpio produktų tvarkymo metodu (PHU)s.

 

„STANDARD EXCHANGE“: AUKŠČIAUSIOS KOKYBĖS SPRENDIMAS

 

Norite pakeisti savojo „Peugeot“ automobilio dalį? Jei taip, galite padėti sumažinti jos poveikį aplinkai, pasirinkdami „Standard Exchange“ dalį. Šios daly perdirbtos taikant ypač griežtus atnaujinimo procesus, kuriems naudotos dalys surenkamos iš „Peugeot“ automobilių. Šioms dalims gamintojas suteikia tokią pačią garantiją, kaip ir naujoms dalims.

EKONOMIŠKAS IR EKOLOGIŠKAS SPRENDIMAS

 

Pratęskite „Peugeot“ amžių ir užtikrinkite jo puikią būklę ribotomis sąnaudomis, idealiai pritaikytomis jūsų automobilio amžiui.
Be to, jūs prisidėsite prie aplinkos išsaugojimo, automobilių atliekų sumažinimo ir jų perdirbimo.

PASIBAIGUSIOS EKSPLOATACIJOS PRODUKTŲ APLINKOSAUGOS VALDYMAS

PASIBAIGUSIOS EKSPLOATACIJOS AUTOMOBILIŲ PERDIRBIMAS 

 

Prieš keletą metų užsimezgė „Peugeot“ partnerystės santykiai su autorizuotomis išmontavimo įmonėmis, kurie surenka ir tvarko visų automobilių gamintojų pasibaigusios eksploatacijos automobilius aplinkai palankiausiomis sąlygomis ir pasiekdami 95 proc. regeneravimo rodiklį, pakartotinai panaudojant 85 proc. perdirbtų dalių bei medžiagų.

 

Artimiausią pasibaigusios eksploatacijos automobilių centrą galite rasti sekdami šią nuorodą: „Peugeot“ pasibaigusios eksploatacijos automobilių priėmimo partnerio konkrečioje šalyje paieška. (Bus pateiktas automobilių priėmimo partnerių konkrečioje šalyje sąrašas). Priklausomai nuo techninių galimybių, pateikite paieškos funkciją, pavyzdžiui, pagal pašto kodą, miestą arba pateikite pdf sąrašą.

 

PASIBAIGUSIOS EKSPLOATACIJOS „PEUGEOT“ AUTOMOBILIO GRĄŽINIMA

 

 

Pristatymas
Paskutinis savininkas pristato pasibaigusios eksploatacijos automobilį vienam iš mūsų surinkimo partnerių. Patikrinęs automobilį, mūsų partneris išduos reikiamą sunaikinimo pažymą.

 

Paruošimas ir nukenksminimas
Visų pirma išimamas akumuliatorius ir neutralizuojamos oro pagalvės. Mūsų automobilių priėmimo partneris pašalina kurą ir kitus skysčius iš pasibaigusios eksploatacijos automobilių. Tokie skysčiai - tai variklio alyva, transmisijos skystis, stabdžių skystis, aušinimo skystis ir oro kondicionavimo sistemoje naudojami skysčiai.

 

Išmontavimas
Kitas etapas - tai komponentų ir sistemų išmontavimas jų pardavimui naudotų dalių rinkoje arba panaudojimui perdirbtų dalių gamyboje. Jei ekonomiškai apsimoka, perdirbimui išmontuojamos tokios medžiagos kaip plastikas ir stiklas.

 

Sandėliavimo erdvė
Pavojų aplinkai keliančios medžiagos surenkamos ir siunčiamos specializuotoms perdirbimo įmonėms, kurios jas perdirba arba eliminuoja.

 

Smulkintuvas
Paruošti elementai yra gabenami į smulkintuvą, kuris išardo pasibaigusios eksploatacijos automobilius į smulkias dalis ir išrūšiuoja jas į skirtingas frakcijas perdirbimui arba regeneravimui.

 

Susmulkintų atliekų technologija
Šios susmulkintos automobilių frakcijos yra apdorojamos taikant skirtingas technologijas (magnetinę, sūkurinių srovių, flotacijos), skirtas išgauti medžiagų frakcijas, kurias galima būtų panaudoti kaip antrines žaliavas.

 

Perdirbimas / regeneravimas / gabenimas į sąvartyną
Medžiagų frakcijos iš smulkintuvo bei gautos taikant susmulkintų atliekų technologijas gali būti perdirbamos (pavyzdžiui, pakeisti anglis aukštakrosnėse arba džiovinti kanalizacijos dumblą) arba regeneruotos cemento pramonėje. Šis procesas leidžia regeneruoti 95 proc. automobilio ir reikšmingai sumažina į sąvartynus patenkančių medžiagų kiekius.

AUTOMOBILIŲ PRIĖMIMO TINKLAS - PERDIRBKIME JŪSŲ „PEUGEOT“

 

Įgyvendindami pasibaigusios eksploatacijos automobilių grąžinimo procesą

Mes visuomet stengiamės tausoti aplinką, tačiau šiandien pasibaigusios eksploatacijos automobilių perdirbimas jau ne pasirinkimas, bet įstatymuose numatytas įsipareigojimas. Ši perdirbimo iniciatyva reikalauja gamintojų sumažinti automobilių gamybos procesuose bei pasibaigus automobilių eksploatacijai generuojamų atliekų kiekius.

 

Kai automobilio eksploatacijos laikas baigiasi, „Peugeot“ savininkai gali kreiptis į „Peugeot“ tinklo atstovus ir grąžinti automobilį. Ši paslauga yra nemokama, tačiau jai galioja tam tikros sąlygos (žiūrėti toliau).

 

Norime užtikrinti, kad jūsų pasibaigusios eksploatacijos automobilis bus perdirbtas aplinkai draugišku būdu. Todėl mes turime įsitikinti, kad visi automobilių priėmimo atstovai laikosi teisės aktų reikalavimų, galiojančių pasibaigusios eksploatacijos automobiliams. Visi mūsų automobilių priėmimo partnerius, įvežamų ir išvežamų medžiagų procesus ir dokumentus tikrins mūsų perdirbimo ekspertai.

 

Nemokamas pasibaigusios eksploatacijos „Peugeot“ automobilio grąžinimas įmanomas, jei:

 • Netrūksta jokių svarbiausių dalių ir komponentų
 • Automobilyje nėra ne automobilinių atliekų
 •  Automobilyje yra iki 9 sėdynių arba jis yra lengvas komercinis automobilis iki 3,5 tonų svorio
 • Automobilis paskutinį kartą registruotas ES
 • Kartu su automobiliu grąžinami originalūs automobilio dokumentai

 

Gražinkite pasibaigusios eksploatacijos automobilį mūsų priėmimo partneriams, kurie jums išduos sunaikinimo pažymą bei dokumentus, reikalingus automobilio išregistravimui. Tuomet galite būti tikri, kad jūsų senasis automobilis bus utilizuotas pačiu palankiausiu aplinkai būdu.

Raskite artimiausią „Peugeot“ automobilių priėmimo partnerį.

Nebenaudojamų automobilių tvarkymas nedarant žalos aplinkai

 

Eksploatuoti nebetinkami automobiliai yra pavojingos atliekos, kurias gali tvarkyti įmonės, turinčios teisę tvarkyti pavojingas atliekas. Pavojingų atliekų tvarkymo įmonės (automobilių ardymu užsiimančios įmonės) veikla atitinka visus įstatymų nustatytus reikalavimus. Tik atliekų perdirbimo įmonė, turinti atitinkamus leidimus bei sertifikatus, turi galimybę išduoti dokumentą, kurio pagrindu  Jūsų  automobilis bus išregistruotas (nurašytas) iš eismo registro.

Savarankiškas nebetinkamo eksploatuoti automobilio išmontavimas ar perdavimas tvarkyti privačiam arba juridiniam asmeniui, neturinčiam pavojingų atliekų tvarkymo licencijos ir leidimo perdirbti atliekas, yra įstatymų draudžiamas ir už tai baudžiama. 

 

Europos Sąjungoje, įskaitant Lietuvą, galioja gamintojo atsakomybės principas, kuris reiškia, kad automobilių importuotojai yra atsakingi už aplinkai nekenksmingos eksploatuoti nebetinkamų automobilių tvarkymo sistemos sukūrimą ir paskutinis automobilio savininkas šia sistema gali naudotis nemokamai. Daugelis automobilių importuotojų yra sudarę sutartis su Automobilių išmontavimo asociacija, kurios nariai naudoja tinkamą technologiją, leidžiančią pašalinti visus skysčius ir išmontuoti automobilius aplinkai nekenksmingu būdu.

 

Diegdami naujas technologijas ir naudodami modernias medžiagas automobilių gamyboje, gamintojai labai sumažino eksploatuoti nebetinkamų automobilių poveikį aplinkai. Tai reiškia, kad dauguma šiuolaikiniuose automobiliuose naudojamų medžiagų gali būti naudojamos pakartotinai arba perdirbamos.

Grąžindami savo seną automobilį importuotojui ar perduodami įmonei, kuri turi leidimą perdirbti pavojingas atliekas, automobilių savininkai gali prisidėti prie racionalaus energijos išteklių naudojimo ir normalios gyvenamosios aplinkos išsaugojimo.

 

Ką daryti, kai automobilis nebetinka eksploatuoti?

 

 1. Surinkite iš automobilio pašalinius daiktus.
 2. Pasiimkite automobilio dokumentus.
 3. Pristatykite automobilį į artimiausias išmontavimo dirbtuves arba importuotojui, kuris prekiauja tos markės automobiliais. Automobilių išmontavimo dirbtuvių, turinčių reikiamą leidimą, sąrašą galite rasti interneto svetainėje: https://atvr.aplinka.lt/tp-tvarkytojai.html arba bendroje atliekų tvarkymo įmonių duomenų bazėje: https://atvr.aplinka.lt/
 4. Išsaugokite automobilio utilizavimą patvirtinančius dokumentus.
 5. Už nebetinkamo eksploatuoti automobilio perdavimą automobilių importuotojui ar išmontavimo įmonei perdavimą savininkui mokėti nereikia.