SITUACIJA DĖL KORONAVIRUSO (COVID-19) SKAITYKITE ČIA

12.09.18

wrx

Sébastien Loeb ir Timmy Hansen Rygos ralio kroso MM rungtynėse sieks iškovoti „Peugeot“ prizines vietas

Devynis kartus pasaulio automobilių ralio čempionas ir „Peugeot Total“ komandos lenktynininkas Sébastien Loeb šį savaitgalį vyksiančiame FIA ralio kroso MM Rygos etape nori vėl, kaip ir užpernai, iškovoti pirmą vietą. Didelių lūkesčių turi ir užpernai toje pačioje žiedinėje trasoje trečiąją vietą iškovojęs Timmy Hansen, kuris šį sezoną ant podiumo buvo užlipęs jau du kartus.

Rugsėjo pradžioje Prancūzijoje, Lohéace, vykęs FIA ralio kroso pasaulio čempionato (WRX) etapas suteikė komandai puikią galimybę įvertinti paskutinius „Peugeot 208“ WRX EVO atnaujinimus. Nors namų trasoje, esant stipriai konkurencijai vykusiame finale apsistota ties 5 ir 6 vietomis, tai tik dar labiau padidino lenktynininkų troškimą vėl patekti ant podiumo. Likus keturiems etapams iki FIA WRX sezono pabaigos, „Team Peugeot Total“ komandų įskaitoje užima trečią vietą, o iš lenktynininkų aukščiausią vietą yra iškovojęs Timmy Hansen, šiuo metu jis yra ketvirtas. Sébastien Loeb yra šeštas, nors nuo trečios vietos jį skiria tik 9 taškai. Kevin Hansen WRX serijoje pasiekė aštuntą vietą.

„Peugeot Total“ komandos vadovo Kenneth Hansen teigimu, kiekviena žiedinė trasa turi savo specifiką, ir Ryga nėra išimtis. „Tai gana siauras ir techniškas žiedas, kuriame atitvarai yra labai arti trasos, tad vietos klysti nėra, – teigia jis. – Prieš varžybas Rygoje turėjome bandomąjį važiavimą Prancūzijoje, kad į Latviją atvyktume kuo geriau pasiruošę. 

„Peugeot Total“ komandos lenktynininkas Sébastien Loeb pasakoja, jog turi daug gerų prisiminimų, susijusių su Rygos žiedine trasa, nes čia jis iškovojo savo pirmąją vietą FIA WRX serijoje. „Praėjusių metų vasarą bandomajame važiavime šioje trasoje su „Peugeot 208 WRX Evo“ pasiekėme gerų rezultatų, – pasakoja Loeb. – Ir Lohéaco etape pasiekėme gerą greitį, tačiau pritrūko sėkmės. Tikiuosi, kad Ryga šįkart man bus palankesnė nuo pat pradžių“.

„Peugeot Total“ komandos lenktynininkas Timmy Hansen patvirtino, kad labai laukia Rygos etapo. „Trasos pakraščiuose nuolat buvo daug aistringų ralio kroso gerbėjų, o mūsų komandai anksčiau čia sekėsi gerai, todėl žiūrėsim, kaip bus šįkart, – sako Hansen. – Rygos žiedinei trasai visų pirma būdingas geras sukibimas, ir tai labai techniška trasa, tikras iššūkis tiek lenktynininkams, tiek komandai. Bandysime Rygoje pademonstruoti tai, ką išmokome Lohéaco etape. Žinau, kad turime viską, ko reikia sėkmei pasiekti“.

FIA WRX pasaulio čempionato 9 etapas vyks legendinėje Rygos žiedinėje trasoje šį savaitgalį, rugsėjo 15–16 dienomis. Trasa yra 1,294 km ilgio, asfalto ir žvyro dangos santykis 60/40 proc. Bikerniekų žiedinė trasa buvo pradėta statyti 1962 metais ir tai buvo aukšto lygio trasa, gerai žinoma tuometinėje Sovietų Sąjungoje. Greta trasų pastatytame stadione žaidžiamas motobolas, o žiemą įrengiamos slidinėjimo trasos. Pirmą kartą Rygos etapas į MM rungtynių kalendorių buvo įtrauktas 2016 metais.

Nuo 2014 metų rengiamą FIA ralio kroso pasaulio čempionatą per televiziją kasmet stebi 24 milijonai žmonių iš viso pasaulio, dar 34 milijonai žmonių žiūri vaizdo įrašus jutube ir kituose socialiniuose kanaluose.

IŠSIDĖSTYMAS PO 8 ETAPO

Individuali įskaita:

 1. Johan KRISTOFFERSSON / Volkswagen Polo R - 224 taškai
 2. Andreas BAKKERUD / Audi S1 - 165 taškai
 3. Petter SOLBERG / Volkswagen Polo R – 160 taškai
 4. Timmy HANSEN / PEUGEOT 208 WRX - 158 taškai
 5. Mattias EKSTRÖM / Audi S1 - 157 taškai
 6. Sébastien LOEB / PEUGEOT 208 WRX - 151 taškai
 7. Niclas GRÖNHOLM / Hyundai i20 - 95 taškai
 8. Kevin HANSEN / PEUGEOT 208 WRX - 86 taškai
 9. Janis BAUMANIS / Ford Fiesta - 68 taškai
 10. Timur TIMERZYANOV / Hyundai i20 - 66 taškai
 11. Guerlain CHICHERIT / Renault Mégane RS - 44 taškai
 12. Robin LARSSON / Ford Fiesta - 22 taškai
 13. Kevin ERIKSSON / Ford Fiesta - 15 taškai
 14. Tommy RUSTAD / Volkswagen Polo - 14 taškai

Komandinė įskaita:

 1. PSRX Volkswagen Sweden - 384 taškai
 2. EKS Audi Sport - 322 taškai
 3. Team PEUGEOT Total - 309 taškai
 4. GRX Taneco - 161 taškai
 5. GC Kompetition - 103 taškai
 6. Olsbergs MSE - 67 taškai