ONYX: DIDELIO EFEKTYVUMO DIZAINAS

/image/49/7/peugeot-onyx-concept-home.44329.246497.jpg

ONYX

IŠORĖS DIZAINAS

Užsmailintas kėbulas kontrastuoja su jo medžiagomis ir spalvomis. Sparnai ir durelės, kuriuos meistras suformavo rankiniu būdu, pagaminti iš gryno vario lapo. Kiti kėbulo paviršiai pagaminti iš anglies pluošto, nudažyto juoda matine spalva.

Subtiliai skrosdama orą, priekinė dalis sujungia vertikalias groteles ir du ištįsusius LED žibintus, ribotame, tik iki tiek, kiek būtina, paviršiuje. Taip oro srautas atsiskiria; viena dalis patenka į automobilio vidų, patekdamas į kėbulo vidų ir sistemą, tiekiančią orą varikliui.

Galiniai žibintai turi trijų brūkšnių formą, būdingą Peugeot. Juose taip pat yra nedideli sparneliai, kurie nukreipia oro srautą viršuje ir šonuose.

VIDAUS DIZAINAS

Kadangi yra sąsaja tarp kėbulo ir salono, dviejų judesių durelių kinematika užtikrina lengvą įsėdimą. Atidarius, prieš pasisukdamas aplink savo ašį, varinis išorinis lakštas atsiskiria nuo vidinės durelių dalies ir atsitraukia kelis centimetrus į šoną.

Salone vyrauja šviesi ir natūrali aplinka nuo grindų ligi stogo. Savo koncepcijoje jis atspindi intuityvumą ir medžiagas. Kaip ir kėbulas, jis yra ekonomiškas medžiagų atžvilgiu, palikdamas tik tas, kurios reikalingos dalių gamybai ir jų apdailai.

Pagamintas iš suspausto ir ištempto vientiso fetro gabalo, salonas yra suformuotas be siūlių ir be sujungimų. Prietaisų skydelis pagamintas iš naujo tipo „medienos“ Newspaper Wood. Ji gaminama iš surinktų ir supresuotų panaudotų laikraščių, iš kurių daromi nauji rąstai detalių gamybai.